Sorter efter:   
Hold
Holdnavn
Tid/Sted
Pris
Instruktør
BALLESKOLEN
4.Rytme-leg-redskaber 4-6 årTorsdag16:00 - 17:00 sal 525 Marianne Riis Mortensen
9.Spring/rytme mix. 0.-2. klasseTirsdag16:30 - 17:30 sal 525 Louise Jensen
1.Forælder/barn Gymnastik, leg fra 1½-3 årTorsdag17:00 - 18:00 sal 600 Marianne Riis Mortensen
26.Tumleholdet 1-2 årOnsdag16:00 - 17:00 sal 800 Julia Hirsch Villumsen
28.Spring gymnastik for piger 3-5 årOnsdag17:00 - 18:00 sal 725 Julia Hirsch Villumsen
HVINNINGDALSKOLEN
17.DanseTeens 3.-6 kl.Tirsdag18:00 - 19:00 Aflastningsrum 525 Nanna Klitgaard Damgaard
24.DanseTeens 7.-9. kl Tirsdag19:00 - 20:00 Aflastningsrum 525 Nanna Klitgaard Damgaard
Klubhuset, Marienlundvej 31
50.Walk & Run -1 løbehold og 1 gang holdOnsdag18:30 - 00:00  100 Sigfred Nielsen
LANGSØSKOLEN
15.Grand Prix mini rytme piger årg 2009-2010Mandag16:30 - 18:00 hal 1025 Inger K. Nielsen
Onsdag16:30 - 18:00
22.Grand Prix Pige/Tweens årg. 2003-2006Mandag16:30 - 18:30 hal 1275 Ganna Grygoriev
Onsdag16:30 - 18:30
37.Frisk og let motion damerMandag18:45 - 19:45 hal 575 Inger K. Nielsen
29.Grand Prix senior rytme fra årg 2002 og ældreMandag18:00 - 20:00 hal 1275 Ganna Grygoriev
Torsdag18:00 - 20:00
45.Voksne piger 25+ rytme m/opvisningOnsdag19:15 - 20:45 hal 625 Inger K. Nielsen
11.Grand Prix mini rytme piger årg 2007-2008Mandag16:30 - 18:00 hal 1025 Inger K. Nielsen
Onsdag16:30 - 18:00
10.Grand Prix Mikro rytme årg 2011-2013Mandag16:30 - 18:00 hal 650 Inger K. Nielsen
33.Rytmisk Sports Gymnastik Søndag15:00 - 17:30 hal 750 Ganna Grygoriev
18.Dansemusene 0.-2. klasseTorsdag17:00 - 18:00 sal 525 Thi Thu Thuy Nguyen
SØLYSTSKOLEN - NYLANDSVEJ
58.SMART TRAINING M/K formiddagTorsdag10:00 - 11:00 hal 575 Regitze Hansen
55.Frisk Motion M/K formiddags holdTorsdag11:00 - 12:00 hal 575 Inger K. Nielsen
SØLYSTSKOLEN - GRAN ALLE
60.Pilates opstart 21.8.2018Tirsdag17:00 - 18:00 Drenge sal 600 Dorte With
56.Gymnastisk styrketræning Torsdag20:00 - 21:00 Drenge sal 575 Sune Niemann
8.Tarzan drenge 5-6 årigeTorsdag17:00 - 18:00 Drenge sal 525 Frits Vistisen
36.Mænd, motion, styrke, volleyballTirsdag18:30 - 20:00 Pige sal 625 Sigfred Nielsen
32.Effektiv grundtræning All inklusive Mandag18:30 - 20:00 Pige sal 700 Eva Heiberg Andersen
5.Pige tons-leg-redskaber, 4-6 årOnsdag17:00 - 18:00 Pige sal 525 Emma Østenfjeld
44.Alt for damer motionOnsdag17:00 - 18:00 hal 575 Regitze Hansen
51.Parkour 12-16 årOnsdag18:00 - 19:30 Drenge sal 575 Sebastian Ian Østergaard
7.Tarzan drenge 4-5 årigeTorsdag16:30 - 17:30 Drenge sal 525 Frits Vistisen
13.Tarzan-drenge 6-7 årTorsdag17:30 - 18:30 Drenge sal 525 Frits Vistisen
19.SG drenge spring 7-10 årTorsdag16:30 - 17:30 hal 525 Nicklas B Laursen
20.SG MIX spring beg/lidt øve fra 10 årTorsdag17:30 - 19:00 hal 575 Sigfred Nielsen
27.Mix spring ekstra fra 10 år ØvedeMandag16:30 - 18:00 hal 400 Simon Hermansen
46.Volleyball M/K motion Torsdag20:15 - 21:45 hal 625 Carsten O. Aagaard
53.SMART TRAINING opstart 20.8.2018Mandag17:00 - 18:00 Drenge sal 600 Dorte With
54.Core Ball Mix opstart 20.8.2018Mandag18:00 - 19:00 Drenge sal 600 Dorte With
47.Parkour 10-12 årOnsdag16:30 - 18:00 Drenge sal 575 Sebastian Ian Østergaard
21.Spring/rytme piger 7-9årOnsdag16:00 - 17:00 Pige sal 525 Julie Høgsted Sørensen
23.Sved på panden forælder/barn 2-3 årMandag16:30 - 17:30 Pige sal 600 Louise S. Nielsen
31.Spring/Rytme, MIX øvede fra 12 årTorsdag18:30 - 20:00 Drenge sal 575 Sigfred Nielsen
2.Far/barn gymnastik fra 3 årTirsdag17:00 - 18:15 Pige sal 625 Karin Staghøj
61.Core Ball Mix opstart 21.8.18Tirsdag18:00 - 19:00 hal 600 Dorte With
SYDBYHALLERNE
48.Motion for ældre M/K Mandag14:30 - 15:30 hal B 1 575 Regitze Hansen
49.Talent Holdet MIX Onsdag18:00 - 20:00 hal B  625 Simon Hermansen
40.Frisk motion for damerTirsdag18:00 - 19:00 hal B 2 625 Inger K. Nielsen
34.Acro-Spire fra 7 år opstart 13.8.18Mandag16:30 - 18:30 Hal B 600 Charlotte Flick
52.Dance Fit voksne fra 16 årTirsdag19:00 - 20:00 B1 575 Stine Randa Kofoed
12.Spillop pigerne 6-7 årTirsdag16:00 - 17:00 hal B 1 525 Inger K. Nielsen
6.Junglebørn 4-5 år Tirsdag16:30 - 17:30 hal B 2 525 Jeanne Hansen
3.Forælder/barn Gymnastik, leg fra 1½-3 årTorsdag17:00 - 18:00 hal B 600 Marianne Byg
43.Mix aerobic/styrketr. med bl.a. store bolde Onsdag16:45 - 18:00 hal B 2 600 Karin Vestermark
35.GYM-FIT med cirkeltræning for damerMandag18:45 - 20:00 hal B 675 Sonja Leth-Kjær
14.Spring-Rytme piger 8-10 årTirsdag17:00 - 18:15 hal B 2 550 Inger K. Nielsen
41.Silkeborg Acrobaterne (udt)Onsdag16:00 - 18:00 hal B 1585 Charlotte Flick
Mandag16:30 - 18:30
x

Sæsonstart 3. september 2018 Tilmelding sker ved at trykke på holdet og dermed kommer du ind på holdbeskrivelse og guide til tilmelding

 

Tilmelding til holdene starter omkring den 8. august 2018 kl. 24.00 

 

Nyt program 2018-2019 er lagt op og bliver opdateret.

 

Tilmelding og betaling til holdene sker under de enkelte holdbeskrivelser,  der kan ikke tilmeldes uden betaling.

 

Se vores betalingsbetingelser på tilmeldings bekræftelsen. 

Fortrydelsesret:

 

Framelding inden d. 3. september  tilbagebetales kontingentet minus et gebyr på kr. 50.

 

Framelding inden d. 30. september tilbagebetales kontingentet minus 25%.


Framelding efter d. 30. september er der ingen tilbagebetaling.


Nærmere oplysninger kan fås på 
post@sgf.dk
RET TIL ÆNDRINGER FORBEHOLDES.