Program til SG opvisning 31.3.2019

01 Marts 2019

PROGRAM FOR FORÅRSOPVISNING 2019

 

Ca. kl.

Hold

Skole

Instruktør

Omkl.

10.30

Indmarch

 

 

 

10.40

Børn med forældre

Balle Skolen

Marianne Riis

 8

 

Børn med forældre

Sydbyhallen

Marianne Byg

 7

 

Sved på panden

Sølystskolen

Louise Svendsen

 5

10.55

Rytmisk Sports Gymnastik

Langsøskolen

Anna, Inger

6

11.05

Junglebørn

Sydbyhallen

Jeanne, Margrethe, Simone

 6

11.20

Spillopper 6-7-år

Sydbyhallen

Inger, Kirsten, Sheila, Laura, Sigfred

 1

 

Mikro piger

Langsøskolen

Naya, Inger

 6

 

Dansemusene

Langsøskolen

Thi

 1

11.35

Rytme, leg og redskaber 4-6 år

Balle Skolen

Marianne Riis og Louise Mortensen

 2

 

Tarzandrengene 4-5 år

Sølystskolen

Frits, Knud Erik, Ida, Emil, Mikayla, Malte

 3

12.05

Pigetons 4-6 år

Sølystskolen

Julie, Emma, Thram, Maggie

 4

12.20

Grand Prix mini 8-10 år

Langsøskolen

Inger, Karoline

 6

 

Grand Prix mini 10-12 år

Langsøskolen

Inger, Karoline

 6

12.30

Instruktøropvisning

 

 

 

12.40

Acrospirerne

Sydbyhallen

Charlotte, Glennie, Maria

 5

12.55

SG drenge spring 7-10 år

Sølystskolen

Nicklas, Marcus

 3

13.10

Voksne 25 +

Langsøskolen

Inger

 6

13.20

Spring/rytme mix 0.-2. kl.

Balle skolen

Louise, Line, Johanne, Lucas

 2

13.35

SG mix Spring beg/lidt øvede fra 10 år

Sølystskolen

Sigfred, Connie, Inger

 P7/D8

 

SG mix spring øvede fra 12 år

Sølystskolen

Sigfred, Knud Erik, Inger

 P7/D8

14.05

Spring/rytme piger 7-9 år

Sølystskolen

Julie, Emma, Thram, Maggie

 4

14.20

Grand Prix Pige

Langsøskolen

Anna, Thi

 6

 

Grand Prix Senior fri

Langsøskolen

Anna, Camilla, Caroline

 6

14.30

Tarzandrengene 5-6 år

Sølystskolen

Frits, Knud Erik, Ida, Emil, Mikayla, Malte

 3

 

Tarzandrengene 6-7 år

Sølystskolen

Frits, Knud Erik, Ida, Emil, Mikayla, Malte

 3

14.45

Spring/rytme piger 8-10 år

Sydbyhallen

Sigfred, Inger, Sheila, Frida, Kirsten

 1

15.00

Far og Barn gymnastik fra 3 år

Sølystskolen

Karin, Sune

 5

15.20

SG Talenthold MIX

Sydbyhallen

Simon, Rikke, Marcus, Knud Erik

 6

15.35

Parkour 10-12 år

Sølystskolen

Sebastian, Lukas

 8

15.50

DanseTeen 3.-5. kl.

Hvinningdal

Nanna

 7

16.00

Parkour fra 12 år

Sølystskolen

Sebastian, Lukas

 8

16.15

Silkeborg Acrobaterne

Sydbyhallen

Charlotte, Julie, Kate, Nana, Nete, Astrid

 5

16.30

Frisk og let motion damer

Langsøskolen

Inger

 6

16.35

Gudenådalens Efterskole

 

Marianne, Annie, Maria, Esben, Lars, Rasmus

P7/D8

17.00

Afslutning

 

 

 

 

Dørene åbnes kl. 9.30 - alle klar til indmarch kl. 10.20. Der kan i forbindelse med opvisningsplanen ske uforudsete forskydninger! Der tages forbehold for ændringer i programmet. BEMÆRK – vi kan ikke tage Dankort, men der kan bruges MobilePay. Entre er 50 kr.