Program til Sg forårs opvisning 18.3.2018

27 Februar 2018

Download program

Her kan du se programmet for dagen

 

Program til Forårs opvisning den 18.3.2018. Husk Tiderne er vejledende der kan ske forskydninger.

Kl. Hold Skole Instruktør Omkl
10.30 Indmarch
10.40 Voksne 25 + Langsøskolen Inger 6
10.55 Junglebørn 3-5 år Sydbyhallen Julie, Kirsten, Trine, Sofie 8
Spilopper 5-7 år Sydbyhallen Henriette, Lonnie, Louise, Simone 8
11.05 Ældre Motion Sydbyhallen Regitze 1
11.10 Tarzandrengene 4-5 år Sølystskolen Frits, Knud Erik, Louise, Emil. Ida Marie 5
Tarzandrengene 5-6 år Sølystskolen Frits, Knud Erik, Louise, Emil, Ida Marie 5
11.25 Grand Prix Mini 6-8 år Sølystskolen Inger, Alberte, Karoline 6
Grand Prix Mini 9-12 Langsøskolen Inger, Tvi 6
11.35 Instruktør opvisning
11.40 Spring Rytme Piger 6-8 år Sølystskolen Kirsten, Freja, Lærke 2
11.50 Rytme-leg-motorik 4-6 år Balle Skolen Marianne, Johanne, Lucas 3
12.00 Acro Spirene Sydbyhallen Charlotte, Glennie 8
12.15 SG Drenge spring 7-10 år Sølystskolen Nicklas, Marcus 5
12.25 Spring /Rytme piger 8-10 år Sydbyhallen Signe, Julie, Emma, Alma 4
12.35 Pigetons 4 - 6 år Sølystskolen Julie, Emma, Thram 2
Dansemusene Langsøskolen Irene, Caroline 2
12.50 SG MIX spring beg/lidt øvede fra 10 år Sølystskolen Sigfred, Connie, Anna-Grethe, Inger d5/p8
SG MIX spring beg/lidt øvede fra 12 år Sølystskolen Sigfred, Inger, Anna-Grethe, Caroline, Knud Erik d5/p8
13.10 Hulubulu 14+ Sølystskolen Lotte 1
13.20 Parkour Sølystskolen Sebastian, Lukas 5
13.35 RSG Langsøskolen Anna, Inger, Larissa 6
13.40 Tarzandrengene 6-7 år Sølystskolen Frits, Knud Erik, Louise, Emil, Ida Marie 5
13.50 Danseteen Hvinningdalskolen Lykke 6
13.55 Far og Barn gymnastik fra 3 år Sølystskolen Karin, Sune 7
14.10 Rytme redskaber leg 0. til 2. kl. Balle Skole Marianne, Johanne, Lucas 7
14.25 Spring 9-10 år Sølystskolen Kirsten, , Alberte, Lærke 3
14.40 Grand Prix Pige 12-14 år Langsøskolen Alberte, Sarah 6
Grand Prix Senior Fri fra 12 år Langsøskolen Caroline I, Emilie 6
Grand Prix Senior fra 16 år Langsøskolen Caroline J, Camilla, Anna 6
14.50 Silkeborg Acrobaterne Sydbyhallen Charlotte, Astrid, Julie, Kate 8
15.05 Talenthold P/D Sydbyhallen Laura, Simon, Marcus, Knud Erik, Laura d5/p7
15.25 Damer motion 40+ Langsøskolen Inger 6
15.40 Sved på Panden Sølystskolen Louise 6
Børn med forældre Sydbyhallen Sandra 3
Balleskolen Marianne Byg 5
Balleskolen Manja, Eva 8
16.00 DGI Midtjylland - Silkeborg Juniorhold Trine, Emma, Emma, Simon, Knud Erik, Simon, Nicklas d5/p7
16.45 Afslutning

 


21 Oktober 2018
21 Oktober 2018
21 Oktober 2018
08 September 2018
08 August 2018
18 Juli 2018
24 Juni 2018
31 Maj 2018
31 Maj 2018
27 Maj 2018
22 April 2018
06 April 2018
06 Marts 2018
28 Februar 2018
28 Februar 2018
27 Februar 2018
25 Februar 2018
24 Februar 2018
18 Februar 2018
18 Februar 2018
18 Februar 2018
08 Februar 2018
07 Februar 2018